Zeolit do BAZÉNOVÝCH filtrů

Prvohorní kámen zeolit má opravdu mnoho využití, ale mezi ty hlavní patří použití zeolitu jako filtračního materiálu do bazénových filtrů. Pokud jste majitelem většího bazénu tak jistě užíváte pro čištění vody nějaké filtrační zařízení do kterého musíte přidávat filtrační materiál. Nejčastěji je u nás stále používán písek. Výměnou písku za zeolit výrazně zvýšíte efektivitu čištění vaší filtrace.

Co to vlastně zeolit je?

Zeolit (jinak také nazývaný "prvhohorní kámen") je minerál vulkanického původu. Jedinečnost spočívá v tom, že prostorové uspořádání atomů zeolitu vytváří kanálky a dutiny konstantních rozměrů v nichž se mohou zachytávat látky tuhého, kapalného a plynného skupenství. Tento mikroporézní materiál ve svých pórech zadržuje od dob svého vzniku ionty sodíku a chloru. Ty jsou ve vodném prostředí schopny na sebe „absorbovat“ další ionty, čehož využíváme například právě ve filtračním procesu.

Jaké jsou výhody zeolitu oproti ostatním filtračním materiálům?

  • Zeolit má díky své pórovitosti mnohokrát větší "čistící" plochu než například písek. Pro představu - Jedna lžíce zeolitu má čistící plochu o velikosti jendoho fotbalového. Pokud přeléváte pískem vodu k jeji mechanickému očištění dochází pouze mezi jednotlivými zrníčky písku, zatímco pokud přeléváte vodu před zeolit, který je velice pórovitý protéká voda i skrz jednotlivé zrníčka - čistící efekt je tímto mnohem vyšší.
  • Při použití zeolitu nepotřebujete žádné technicky (finančně) náročné filtrační zařízení - postačí např. Váš pískový filtr.
  • Zeolit neslouží pouze pro zachycení mechanickým nečistot(viditelné nečistoty v bazénu) jako například písek, ale užívá hned tři mechanismy čištění. Prvním mechanismem je zachycení fyzických nečistot (viditelné nečistoty v bazéně - podobně jako písek). Druhým mechanismem je absorbce znečisťujících látek díky extrémně velké plochy minerálu. Třetím mechanismem je chemické očištění vody - zeolit obsahuje uvnitř své struktůry ionty vápníku, magnézia a sodíku které je schopen vyměnit za polutanty jako je amoniak který je velmi často přítomen ve vodě. Dále ma zeolit schopnost absorbovat celou řadu molekul organických nečistot, které jsou také přítomné ve vodě.
  • Při použití zeolitu dojde ke snížení nutnosti chlorace až o 35%!! Při filtraci vody přes zeolit dojde ke snížení zápachu, snížení efektu podrážděných očí či pokožky.
  • Při použití zeolitu výrazně snížíte náklady na údržbu vody ve Vašem bazénu.

Kde ušetříte při používání zeolitu?

  • Ušetříte náklady na nákup čistících prosředků do Vašeho bazénu - chlór, tablety atd.
  • Úspory energií v důsledku méně častého praní filtrů a nižší zátěž čerpadel v důsledku lehčího filtračního media.
  • Ušetříte energii spojenou se samotnou funkcí filtru vzhledem k vyšší účinosti zeolitu jako filtračního materiálu.

379 Kč
Zeolit do bazénových filtrů 25 kg

Zeolit do bazénových filtrů 25 kg

Zeolit do bazénových filtrů 25kg slouží jako alternativní náplň do vaši pískové filtrace. Do bazénov..

718 Kč
Zeolit do bazénových filtrů 50 kg

Zeolit do bazénových filtrů 50 kg

Zeolit do bazénových filtrů 25kg slouží jako alternativní náplň do vaši pískové filtrace. Do bazénov..

1 389 Kč
Zeolit do bazénových filtrů 100 kg

Zeolit do bazénových filtrů 100 kg

Zeolit do bazénových filtrů 25kg slouží jako alternativní náplň do vaši pískové filtrace. Do bazénov..

Zobrazuji 1 až 3 z 3 (celkem stran 1)